Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

poprawa erekcjiCoraz więcej mężczyzn skarży się na narastające problemy z potencją. Jeszcze kilka lat temu do seksuologów zgłaszali się jedynie starsi mężczyźni, u których słabnąca erekcja wynika głównie z naturalnego obniżania się testosteronu z wiekiem. Okazuje się, że w Polsce liczba mężczyzn przechodzących przez problemy z potencją może sięgać aż 3 milionów! Co gorsza, większość z nich nie robi nic w kierunku poprawy tego stanu rzeczy. Warto jednak zrozumieć, że udany seks ma ogromne znaczenie dla samopoczucia mężczyzny.

W dzisiejszym artykule przedstawiamy przyczyny problemów z erekcją. Jesteśmy przekonani, że taka wiedza, pomoże wielu mężczyznom w poradzeniu sobie z gorszą potencją.

Stres i przemęczenie

Pracujesz przez cały dzień, narażasz się na ciągły stres, a Twój umysł wypełnia się nieustającymi myślami o pracy?

Nie dziw się zatem, że ciężko jest Ci przejść na tryb intymnych relacji z partnerką, gdyż obsesyjne myślenie i stres wpływają na funkcjonowanie Twojego organizmu. W przypadku młodych mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją pomimo porannych wzwodów i poziomu testosteronu w normie, przyczynę można odnaleźć w utajonej nerwicy. Zajrzyj TUTAJ, aby poznać sposoby naturalnego radzenia sobie ze stresem.

Kolejną przyczyną problemów z potencją może być również fizyczne zmęczenie. Ma to miejsce szczególnie w przypadku, gdy mężczyzna pracuje ciężko fizycznie, a po powrocie do domu jedyne o czymś myśli to sen. W takiej sytuacji seks schodzi na dalszy plan, co doprowadza do pogorszenia się jakości życia seksualnego mężczyzny.

Czynniki psychiczne

W momencie, gdy wykluczone są wszelkie czynniki fizjologiczne mogące powodować impotencję, mamy prawo doszukiwać się powodów w psychice. Tak naprawdę nie jest to rzadka przyczyna występowania problemów z erekcją szczególnie u młodych ludzi.

Duży wpływ na problemy z erekcją może mieć także wychowanie oraz uwarunkowania społeczno-kulturowe. W naszym kraju seks jest nadal tematem tabu i ta sfera życia owiewa pewnego rodzaju negatywność. Wychowani w takiej kulturze, tworzymy toksyczne przekonania na temat seksu. Po pewnym czasie nawet nie zauważamy ich negatywnego działania na nasze życie.

W wielu przypadkach to właśnie głęboko zakorzenione przekonania na temat seksu prowadzą braku satysfakcji z współżycia, a nawet poważnych problemów z potencją.

Nadużywanie alkoholu

Pomimo, że w niewielkich dawkach alkohol może sprzyjać zbliżeniom poprzez wprawianie nas w stan rozluźnienia oraz pobudzenia seksualnego, to po dłuższym i regularnym czasie spożywania, może powodować zaburzenia hormonalne. Badania przeprowadzone przez dr Aefje Sierksma w 2004 roku, udowodniły, że picie alkoholu przyczynia się do obniżenia najbardziej męskiego hormonu – testosteronu. Badano grupę 10 mężczyzn, którzy przez 3 tygodnie spożywali każdego dnia 4 szklanki piwa, oraz grupę 10 kobiet, które wypijały tylko 3 szklanki tego trunku. W przypadku mężczyzn odnotowano spadek poziomu testosteronu o 7%, natomiast u kobiet nie stwierdzono żadnych zmian.

Alkohol negatywnie wpływa również na system nerwowy, co prowadzi do nieprawidłowego przekazywania impulsów seksualnych w organizmie. W większości przypadków zmiany te są odwracalne, jednak czym prędzej należy zaprzestać regularnego picia alkoholu.

Choroby serca

Kolejnej przyczyny problemów z potencją, można doszukiwać się w chorobach serca. Odwołując się do badań opisanych w „Journal of the American Heart Association” odkryto związek pomiędzy zaburzeniami erekcji, a chorobą miażdżycową. Niepodjęcie leczenia może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, dlatego w razie jakichkolwiek podejrzeń o nieprawidłową pracę układu krążenia, niezwłocznie powinieneś udać się do kardiologa.\

problemy z potencją

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*