Dlaczego warto rzucić palenie?

popielniczka i papieros

Palenie papierosów to nałóg, który niszczy życie wielu mężczyznom na całym świecie. Nikotyna uzależnia niezwykle szybko i ma negatywny wpływ na nasz organizm. Warto pamiętać, że życiowy sukces to nie tylko pieniądze i uznanie kobiet, ponieważ zdrowie i dobre samopoczucie są równie ważne. Tak na prawdę jakość naszego życia zależy w głównej mierze od funkcjonowania naszego umysłu i ciała, a palenie papierosów ma niewątpliwie na nie wpływ. W dzisiejszym artykule poznasz powody, dla których warto pokusić się o rzucenie palenia i być może zyskasz dzięki temu dodatkową motywację.

Palenie a potencja

Mało się o tym mówi, gdyż jest to dość wstydliwy temat, ale długoletni i nałogowi palacze skarżą się często na brak erekcji. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest obecna w dymie papierosowym nikotyna, która powoduje zwężenie tętnic doprowadzających krew do ciał jamistych penisa, co skutkuje problemami z erekcją. Dym papierosowy powoduje również zaburzenia wytwarzania testosteronu oraz estrogenów. Prowadzi to zatem do obniżenia pociągu seksualnego oraz gorszej sprawności seksualnej.

Palenie a jakość nasienia

Liczne badania wykazały, że nasienie palaczy jest o wiele gorszej jakości niż mężczyzn, którzy nie palą papierosów. Ilość plemników (badana na podstawie konkretnej dawki nasienia) w przypadku palaczy jest mniejsza o nawet 23%!  Warto również wspomnieć o ich mniejszej ruchliwości oraz modyfikacji kształtu plemników.

Nie można również zapominać o tym, że nałogowe palenie papierosów ma wpływ na smak spermy. Jeżeli chcemy, aby nasza partnerka była zadowolona ze współżycia, być może jest to dość solidny argument do rzucenia palenia.

Przedwczesne starzenie spowodowane paleniem

Chcąc zachowania młodego wyglądu z pewnością może być dobrą motywacją do rzucenia palenia. Okazuje się bowiem, że dym tytoniowy powoduje pojawianie się w organizmie ogromnej ilości wolnych rodników. Atakują one skórę oraz włosy powodując jej wysuszenie oraz rogowacenie. Na skórze długoletnich i nałogowych palaczy można również zauważyć liczne przebarwienia wywołane własnie przez wolne rodniki.

Dym tytoniowy wpływa również na DNA poprzez przyspieszanie procesów starzenia się jego głównych elementów. Wiele zmian jest jednak odwracalnych, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za rzuceniem palenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*