Ciągłe zmęczenie i senność u mężczyzny

zmęczony mężczyzna

Uczucie senności i ciągłego zmęczenia u mężczyzny to przypadłość, która może dopaść w każdym wieku. Niestety zdarza się nam bagatelizować sprawę, co prowadzi do braku satysfakcji z życia, depresji a nawet do pewnych chorób, które również mogą być same w sobie przyczynami ciągłej senności i zmęczenia u mężczyzn.

W tym wpisie poznasz możliwe powody tej przypadłości. Życie jest zbyt krótkie, aby nie przeżyć go w sposób aktywny i żywiołowy.

Powody i sposoby rozwiązania problemu ciągłego zmęczenia i senności

W wielu przypadkach chroniczne przemęczenie wynika z niezdrowego stylu życia. Absolutnym fundamentem dobrego samopoczucia i wysokiego poziomu energii jest dieta. Powinna być ona przede wszystkim dobrze zbilansowana i bogata w witaminy oraz wartościowe składniki. Jeżeli czujesz przewlekłe przemęczenie warto zastanowić się nad swoimi nawykami żywieniowymi. Dobrym rozwiązaniem może być włączenie do swojej diety warzyw zwiększających poziom energii i koncentracji.

Warto również pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków w mniej więcej równych odstępach czasowych. Jedzenie dużo na raz powoduje senność za sprawą spowolniającego w ten sposób metabolizmu.

Jakie zioła najlepsze na zmęczenie i senność?

Żeń-szeń indyjski – zwiększa siły witalne, poprawia pracę umysłu i reguluje sen ze względu na witanoidy. Ich pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie udowodniono w wielu badaniach

Miłożęb japoński – roślina ta przetrwała ponad 200 milionów lat! Wszystko dzięki wytworzeniu przez to drzewo świetnych mechanizmów obronnych. Miłożęb japoński zawdzięcza swoją siłę obecności ponad 60-ciu bioaktywnych substancji

Guarana – jest to świetna alternatywa dla kofeiny. Guarana przypadnie do gustu szczególnie osobom, które nie tolerują kofeiny.

Prawidłowy sen

Kolejnym powszechnym powodem chronicznego zmęczenia jest po prostu nieodpowiednia ilość snu lub jego słaba jakość. Często bagatelizujemy nasz sen i z jakiegoś powodu nie widzimy jego wpływu na nasze samopoczucie na co dzień.

Warto pamiętać że sen odpowiada za prawidłową gospodarkę hormonalną. Niewysypianie się prowadzi zatem do odpowiedzi organizmu w postaci zmęczenia, aby zasygnalizować nam, że coś jest nie tak z naszym ciałem lub nawykami. Spróbuj poeksperymentować z godzinami snu. Warto również wyrobić sobie nawyki spania w regularnych godzinach. Udowodniono, że dobre nawyki związane z odpoczynkiem wpływają na poziom testosteronu, który odpowiada za żywotność mężczyzny.

Senność i zmęczenie, a poważniejsze dolegliwości

Uczucie zmęczenia i senności może być również wywołane przez cukrzycę lub choroby tarczycy. Jeżeli podejrzewamy, że takie czynniki powodują senność i zmęczenie, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza w celu przeprowadzenia odpowiednich badań.

1 Komentarz

  1. Warto tez zrobic sobie badanie żelaza we krwi i sprawdzić czy to nie hemochromatoza. Ja choruje i już duzo o tej chorobie wiem (to jest choroba genetyczna, a do tego dziedziczna). Poziom żelaza jest podwyższony, człowiek się czuje mega zmeczony, zaczyna bolec brzuch, stawy… Trzeba zrobic test gentyczny żeby ja zdiagnozowac w 100%. Wyjatkowo często się zdarza u facetow, ale można to leczyc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*